Dzień 15 października 2011 r. był bardzo szczęśliwy dla biegaczy z naszej szkoły. Wzięli oni udział w XII Jesiennych Biegach Przełajowych „O złoty liść dębu” organizowanych na terenie MOSiR-u w Jaśle przez Komendę Hufca ZHP, 139 DH „Lisy” oraz Jasielski Klub Olimpijczyka. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych odnieśli duże sukcesy w różnych kategoriach, zdobywając czołowe miejsca i nagrody.

2 czerwca 2011 r. w   Publiczne Gimnazjum w Brzyskach zorganizowało już IX edycję konkursu pod hasłem ,, Cudze chwalicie, swego nie znacie”.  Najlepsza wśród uczestników konkursu była nasza uczennica Justyna Szarek (kl.II). Równie wysoką pozycję zdobyła Angelina Gajda (kl. III).Cieszymy się,że dziewczyny tak dobrze znają historię naszej Małej Ojczyzny. Opiekunem grupy był pan mgr Tomasz Kaszycki

29 maja 2011 r. w Lipnicy Dolnej odbył się festyn rodzinny.
Przygotowania do niego rozpoczęły się dużo wcześniej. Nauczyciele, uczniowie i rodzice dołożyli wszelkich starań, by przybyli goście spędzili w miłej atmosferze niedzielne popołudnie.
Program festynu obejmował m.in. występy uczniów, pokazy taneczne, pokazy strażackie, loterię fantową, zabawę ogrodową i dobrze zaopatrzony bufet.
Organizatorów ucieszył fakt, iż dopisała nie tylko piękna pogoda, ale również i obecność wielu mieszkańców okolicznych miejscowości.
Dochód z festynu zostanie przeznaczony na budowę sali gimnastycznej w Lipnicy Dolnej.

24 maja 2011 r. w naszej szkole odbył się już po raz trzeci Przegląd słowno-muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II pod hasłem „Odszedłeś, lecz jesteś”.
W przeglądzie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Brzyska.
Uroczystość ta w tym roku miała wyjątkowy charakter z uwagi na przybycie do szkoły Pana Kuratora Antoniego Wydro oraz Wójta Gminy Brzyska Pana Rafała Papciaka.

30 kwietnia 2011 r. w przededniu beatyfikacji Patrona Szkoły Jana Pawła II odbyła się uroczysta Msza św. w Kościele Parafialnym w Dąbrówce. Przewodniczył jej Ksiądz Proboszcz Marian Chłopiński. Na modlitwie obecna była społeczność szkolna i parafialna.
Pod koniec Eucharystii dzieci przybliżyły postać Patrona Jana Pawła II. Zwróciły uwagę na najważniejsze momenty w życiu Wielkiego Polaka: narodziny, śmierć matki, kapłaństwo, wybór na papieża, pielgrzymki, zamach, chorobę i śmierć.

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w Hufcowym Konkursie Recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie”. Konkurs odbył się 18 marca 2011 roku w Jaśle. Harcerki z 7 Drużyny Harcerskiej im. M. Konopnickiej „Liwoczanie”i zuchy z Gromady Zuchowej „Muchomorki” recytowały wiersz i fragment prozy.
Mottem konkursu były słowa Phila Bosmansa:

Kocham ludzi, którzy żyją wokół mnie,
Kocham radość i radość przychodzi do mnie,
Kocham przyjaźń i sięgam do gwiazd,
A mój dzień jest pełen zadowolenia”.

Recytacja uczennic naszej szkoły została oceniona przez jury bardzo wysoko:

  • Kategoria zuchy - Klaudia Szot – II miejsce,

- Brygida Rak – III miejsce.

  • Kategoria harcerze – Magdalena Niezgoda – I miejcse,

- Agnieszka Kita – II miejcse.

,, Sacrum w Literaturze i Sztuce 2011”

18 lutego 2011 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie recytatorskim i poezji śpiewanej. Eliminacje regionalne odbyły się w Krośnie, a finał konkursu będzie miał miejsce w Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu.
Justyna Szarek pięknie recytowała wiersz Małgorzaty Majewskiej ,, Rajskie okno Jana Pawła II”, a Małgorzata Niezgoda wzięła udział w kategorii poezji śpiewanej. Gosia uzyskała nominację do udziału w finale i zaśpiewa tam utwór Karola Wojtyły ,, W mroku jest tyle światła”. Powodzenia!

Opiekunowie: Dorota Rak (recytacja), Urszula Opałka (śpiew).

Przegląd Teatrów Profilaktycznych

1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. MDK w Jaśle zgodnie z tradycją zorganizował przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich. Grupa uczniów z naszej szkoły już po raz kolejny przyjęła zaproszenie i zaprezentowała z tej okazji sztukę pt. ,, Żebraczka”. Głównym przekazem spektaklu (jak i całego przeglądu), było promowanie zdrowego stylu życia, zapobieganie zagrożeniom czyhającym na współczesną młodzież oraz zwrócenie uwagi na problem samotności w walce z nałogami. Tytułowa bohaterka- Żebraczka poznaje chłopaka, który sprowadza ją na złą drogę. Początkowo jest zauroczona nowym życiem, ale szybko zaczyna  mieć problemy ( alkohol, narkotyki, niepowodzenia w szkole).

W dniach 6-8 XII 2010 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół w Lipnicy Dolnej udała się do Warszawy. Celem wyjazdu był odbiór nagrody za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim Konkursie „Archiwum Wspomnień Jana Pawła II”.
W eliminacjach wzięło udział ponad 20 grup z całej Polski.
Organizatorem Konkursu był Instytut Jana Pawła II w Warszawie: Fundacja Wspomagania Wsi. Celem tego przedsięwzięcia było przeprowadzenie wywiadu z świadkami pielgrzymek Papieża do Polski. Należało uwzględnić kontekst wydarzeń w kraju, panującą atmosferę, osobiste przeżycia i wpływ na życie osobiste i zawodowe uczestników.