Szlak żółty

Szlak żółty to na terenie gminy fragment długiego szlaku (ponad 120 km) biegnącego przez Pogórza Karpackie (Ciężkowickie, Strzyżowskie i Dynowskie) zaczynający się w Siedliskach w dolinie rzeki Białej, a prowadzący do Dynowa nad Sanem. Z tego też powodu szlak ten nazywany jest często "Szlakiem Trzech Pogórzy". Niegdyś szlak ten prowadził jeszcze przez Pogórze Rzeszowskie i Przemyskie do Przemyśla, ale ten odcinek obecnie nie istnieje. Szlak został wytyczony w 1953 roku przez J. Małeckiegi i Z. Karpińskiego. Przez teren gminy przebiega od mostu na Wisłoce przez Kłodawę , Ujazd (Machowa) Ujazd (Strebikowa), góra Liwocz, Mały Liwocz, Rysowany Kamień, granica gminy z gminą Jodłowa. Czas przejścia trasy na położonej terenie gminy około 4 godziny 40 minut

Szlak Zielony 

Jabłonica – Liwocz wytyczony w 1954 roku przez J. Małeckiego, J. Marcke i Z. Karpińskiego jest to krótki odcinek byłego szlaku Jasło – Liwocz, obecnie jest to najkrótsze i najłagodniejsze znakowane podejście na szczyt Liwocza. Przejście trasy około 1 godzina 30 minut.

Szlak niebieski

 jest to szlak turystyczny gminny  prowadzi z miejscowości Dąbrówka przez Lipnicę Dolną Wróblową i Ujazd na szczyt góry Liwocz. Czas przejścia trasy  około 1 godzina 45 minut.

 

Szlak turystyki jeździeckiej o całkowitej  długości blisko ośmiuset kilometrów na terenie gminy przebiega prawie 18 km. szlaku głównego i blisko 26 km  odcinków łącznikowych od głównego szlaku do atrakcji kulturowych i przyrodniczych znajdujących się na terenie gminy. Szlak powstał w 2011 w ramach projektu „Karpackie Podkowy” i przebiega na terenie Beskidu Niskiego i Pogórza Ciężkowickiego. Na całej trasie zamontowano w sumie 220 rogali, ponad 600 drogowskazów, około tysiąc tyczek oraz około pięćset tabliczek informacyjnych. Jednym z partnerów projektu jest gmina Brzyska.