Grupa młodych adeptów karate rozpoczęła treningi w Szkole Podstawowej w Brzyskach

W dniu 3 lutego zawodnicy oraz trenerzy klubu Jissen złożyli na ręce Wójta Gminy Brzyska Pana Rafała Papciaka oraz jego współpracowników podziękowania za udzielone wsparcie finansowe w sezonie szkoleniowym 2010/11. Pomoc udzielona przez Gminę zaowocowała sukcesami zawodników głównie Dawida Wnęka, który od blisko dwóch lat z sukcesami reprezentuje Brzyska na turniejach rangi międzynarodowej i ogólnopolskiej. Osiągnięcia Dawida w sezonie 2010/11 Mistrzostwa Podkarpacia Tarnobrzeg (II m.), Międzynarodowy Turniej Karate – Challenger Opole (III m.), XI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Chełm (II m.), Międzynarodowy Turniej Mikulas Kupa Budapest (I m.), Shinkyokushin Polish Open Lublin (I m.), Ogólnopolski Turniej Carpathia Cup Rzeszów (I m.), Międzynarodowy Turniej Vratislavia Cup Wrocław (III m.), Mistrzostwa WTKA Budapeszt (III m.), Austrian Open Wiedeń (III m.). Śladami Dawida zaczął podążać również najmłodszy zawodnik klubu – Tomasz Kaleta, który podczas swojego drugiego startu, na turnieju Carpathia Cup w Rzeszowie godnie reprezentował Gminę zdobywając II miejsce.  Sukcesy zawodników sprawiły, iż młodzież i dzieci z terenu Gminy zaczęły czynnie uczestniczyć w zajęciach Karate prowadzonych we Wróblowej przez Kamila Karpa. Zarząd klubu zamierza wkrótce zwiększyć ilość zajęć w Gminie poprzez utworzenie nowej sekcji dla dzieci w szkole w Brzyskach.
W dniu 5 czerwca b.r. we Wiedniu odbył się międzynarodowy turniej Karate Kyokushin pod nazwą Austrian Open 2011. Zawody zostały zorganizowane przez Sensei Marka Kubka 4 Dan – prezydenta Austryjackiej Organizacji Karate Kyokushin. W zmaganiach wzięło udział ponad 250 zawodników z ośmiu państw. Mistrzostwa proporcjonalnie do swojej rangi stały na bardzo wysokim poziomie, a rozgrywane pojedynki były bardzo spektakularne.

W zawodach udział wzięli reprezentant gminy Brzyska z powiatu Jasielskiego Dawid Wnęk oraz reprezentanci Jasła – Kamil Karp i Paweł Niklewicz. Zawodnicy ci występowali w barwach klubu Jissen International Full Contact Team z Dąbrówki.

Pierwszy z zawodników – Dawid Wnęk wystartował w kategorii lekkiej do 65 kg. Dawid zwyciężył wszystkie walki eliminacyjne, przed czasem zdobywając pełne punkty (ippon). Dopiero w półfinale uległ nieznacznie reprezentantowi Węgier i zajął wysokie III miejsce.

Paweł Niklewicz startujący w kategorii seniorów do 5 Kyu – 70 kg podobnie jak Dawid po dogrywce w półfinale musiał uznać przewagę rywala. Ostatecznie Paweł stanął na III miejscu podium.

Nasz ostatni reprezentant – Kamil Karp miał pecha i w półfinale trafił na bardzo doświadczonego reprezentanta Węgier – Zoltana Polacska 4 Dan. Po zaciętym pojedynku sędziowie zdecydowali o dogrywce, po której zakończeniu połowa składu sędziowskiego orzekła o kolejnej dogrywce natomiast druga połowa o przewadze Węgra. Sędzia maty oddał swój głos na Polacska, co zaważyło na wyniku walki i zwycięstwie reprezentanta Węgier.

Zarząd klubu Jissen International Full Contact Team pragnie podziękować wójtowi  gminy Brzyska Panu Rafałowi Papciakowi oraz jego współpracownikom za dofinansowanie wyjazdów na turnieje reprezentanta gminy – Dawida Wnęka mieszkającego w Dąbrówce. Bez ich pomocy bardzo trudno byłoby sfinansować wyjazdy na tak odległe mistrzostwa.

W dniu 11 czerwca w Krakowie odbył się ogólnopolski egzamin na stopnie uczniowskie od 4 do 1 Kyu.
Z naszego klubu w egzaminie udział wzięli Kamil Karp, Piotr Jamróg, Dawid Wnęk, Tomasz Dybaś oraz Emil Kurkowski. Wszyscy zawodnicy pomyślnie przeszli przez ten trudny test. Na stopień 1 Kyu zostali promowani Kamil Karp oraz Piotr Jamróg, Dawid Wnęk uzyskał 2 Kyu natomiast Tomasz Dybaś i Emil Kurkowski 3 Kyu. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
W dniu 7 maja 2011 roku odbyły się w Białymstoku XVI Mistrzostwa Polski Seniorów Oyama Karate. Zawody zostały zorganizowane przez Białostocki Klub Oyama Karate z Shihanem Witoldem Choińskim 5 Dan na czele. MP Oyama Karate są turniejem, w którym udział biorą wyłącznie czołowi polscy zawodnicy. Klub Jissen z Dąbrówki reprezentowała dwójka zawodników, byli to Dawid Wnęk i Kamil Karp. Zawodnikom towarzyszył ich trener – Krzysztof Mrozek. Dawid wystartował w kategorii -70 kg natomiast Kamil w kategorii -80 kg. Start Dawida Wnęka mimo, iż nie zajął on miejsca na podium był bardzo udany. Dawid po raz pierwszy wystartował w kategorii seniorów, a mimo to stoczył bardzo widowiskowy pojedynek z cięższym i bardziej doświadczonym przeciwnikiem. Przegrał nieznacznie przez niejednogłośną decyzję sędziów. Drugi z reprezentantów Jasła, Kamil Karp poradził sobie bez problemów ze swoimi przeciwnikami w walkach eliminacyjnych. Podczas pojedynku, którego stawką było wejście do finału nasz zawodnik przegrał przez wskazanie sędziów w dogrywce z przeważającym wyłącznie kondycyjnie reprezentantem Brzeszcz. Ostatecznie Kamil zajął III miejsce.

W dniach 25-27 marca w Budapeszcie na Węgrzech odbył się Interkontynentalny Turniej Karate. W zawodach udział wzięli zawodnicy z całej Eropy oraz Afryki i Azji. Podczas turnieju rozgrywano pojedynki w formułach takich jak knockdown, Thai Boxing i MMA.
Polska reprezentowana była przez dwóch zawodników z  klubu Jissen International Full Contact Team (Oyama Karate). Byli to Kamil Karp oraz Dawid Wnęk, towarzyszył im trener – Krzysztof Mrozek.
Nasi karatecy  wzięli udział w walkach rozgrywanych w formule knockdown.
Ważący 64 kg Dawid Wnęk wystartował w kategorii juniorów -80 kg. W walce, której stawką było wejście do finału Dawid przegrał poprzez decyzję sędziów z posiadaczem stopnia mistrzowskiego 1 Dan i zajął III miejsce. Natomiast nasz drugi zawodnik – ważący 74 kg Kamil Karp wystartował w kategorii open seniorów. Najcięższy przeciwnik z jakim przyszło walczyć Kamilowi ważył 94kg, mimo to nasz zawodnik prowadził bardzo dobre i wyrównane pojedynki. Walkę o trzecie miejsce zwyciężył poprzez knockout w trzeciej rundzie po wykonaniu z wyskoku techniki hiza geri jodan (uderzenie kolanem w twarz).

Klub Jissen by promować gminę Brzyska  umieścił w hali, w której odbywał się turniej  banner promujący naszą gminę.

Warto podkreślić fakt, iż klub Jissen International Full Contact Team z Dąbrówki był jedynym klubem z Polski zaproszonym na ten prestiżowy turniej.